Butiklerde Neler Satılır?

Aslına bakarsanız butik denince aklımıza sadece giyim üzerine açılmış işletmeler geliyor ancak durum hiçte öyle değil gelin bu durumu birlikte bir inceleyelim!.

AKSESUAR

Eğer bu işi yapan bir bayansa oldukça avantajlıdır bu konuda hem cinslerinin alışveriş delisi olduğunu biliyor demektir giyim,saat,ayakkabı,çanta yüzük kolye,toka vs bu tarz ürünler yüksek kar marjı olan ürünlerdir eğer işletmenizde bulunan ürünler kadınların beğenisini kazanmışsa çok şanslısınız demektir.Mekan olarak çok büyük dükkanlarada ihtiyaç duyulmadığı içinde düşük kiralı mekanlarla işinizi avantajlar sisilesine dönüştürebilirsiniz.

AYAKKABI

Ayakkabıda butiklerde yerini rahatlıkla yer alabilir.Peki satıcılarolarak ne tarz ayakkabılar alırsak müşterinin ilgisini çekebiliriz? Öncelikle ayakkabının güncel modası takip edilerek mevsimlere uygun ayakkabılar seçilmelidir.Sadece ayakkabının görüntüsü değil ayakkabının konforuda önemlidir müşteri için.Satıcının ayakkabı satarken en çok dikkat etmesi gereken konulardan birtanesidir rahat ve şık ayakkabılar. Bu nedenden dolayı satıcının ayakkabıyı satıcı gözüyle değilde alıcı gözüyle alması hem satıcıyı hemde müşteriyi memnun ederek satıcının kolayca amacına ulaşmasını sağlayacaktır.

GİYİM

Gelelim piyasada olmazsa olmaz en çok ihtiyaç duyulan ve hep te ihtiyaç duyulacak giyim sektörüne.Giyim üzerine bir butik açmak istiyorsak önce iyi bir mekan seçiminden başlamalıyız daha sonra modaya uygun parçalar seçip hedef almış olduğunuz kitleye odaklanıp bu yönde rakip butikleri yakından takip edip nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

a

ÇANTA

Bayanlar için oldukça önemli olan ve olmazsa olmaz takı çantadır.Erkekler için pekte önemli olmasada durum bayanlar için hiç te öyle değildir. Eğer çanta üzerine bir butik açmak istiyorsanız öncelikle hangi markaların ürünlerini satacağınıza karar vermelisiniz.Daha sonra sektördeki çanta satışlarına bakarak kendi müşteri portföyüne uygun çantaları tedarikçinizden temin ederek işe koyulabilirsiniz.

Yorum Yazın


isminiz:
E-posta:
Mesajınız: