Nişantaşı'nın özel tasarım butikleri

Modanın kalbi nişantaşı alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez durağı. Lüks giyimin benimsendiği bu butiklerde farkındalık ve stil sahibi olmak kaçınılmaz. Ünlü tasarımcıların moda evinin bulunduğu bu bölgede şıklık yarışı kaçınılmaz. Genellikle özel dikim ve tasarım ürünleri satılan bu mağazalarda yurt dışından özel parçalarda getirilmektedir. Ünlülerin akın akın uğradığı bu butikler büyük ilgi görmektedir. Sizler için derlediğimiz Nişantaşı’nın en gözde butiklerine göz atalım.

Ju İstanbul

2013 yılında Ahsen ve Duygu tarafından kurulan bu butik mağazada blog yazıcılığı yaparak başladıkları mesleki kariyerlerini zirveye taşımayı başarmışlar. Kişiye özel tasarımlarda yapan bu butikte en tarz ve farklı ürünlere rastlamanız mümkün.Her sezon birbirinden özel koleksiyonlar hazırlayan bu mükemmel ikilinin butiklerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İletişim:

Adres: Valikonağı Cad. No.60,Yavuz Apt. Kat:2 D:5 Nişantaşı / İstanbul

Telefon:(212) 232 5222

Sayfaya linkten ulaşabilirsiniz

ju istanbul

Museum Of Fine Clothing

Nişantaşı’nın gözde butiklerinden museum of fine clothing’in kurucusu Eda Güngör’ün bu müzeyi açarken ilk hedefi bir mevsim sonra demode olmayan tasarımlar üretmek ve dünyaca ünlü tasarımları bir araya getirmek olmuştur. Mağazasının ismini müze olarak belirlemesinin sebebini ise müzelerde kıymetli ve yaralı nesnelerin bulunmasıymış. Kişiye özel tasarımlarıda olan Museum Of Fine Clothing görülmeye değer.

İletişim:

Adres:Paşa Mh., Dilek Sk No:4 D:9, Şişli/Nişantaşı

Telefon:(212)236 4660

Sayfaya linkten ulaşabilirsiniz

museum of fine clothing butik

My Best Friends

2012 yılında kurulan bu butikte iki yakın arkadaş tarafından kurulmuştur. Hızlı büyüyen butiklerini corner mağazalara taşıyan moda evi, ulaşılabilir modayı herkese sunmak için online mağaza açtılar.Şimdilerin gözde butik mağazalarından olan bu butikte de özel tasarım ürünler bulunmaktadır.

İletişim:

Adres:Teşvikiye Mah. Bostan sk. Hümeyra Apt. No: 3 D:3 Teşvikiye - Nişantaşı

Telefon:(212)2462963

Sayfaya linkten ulaşabilirsiniz

my best friends butik

Kumpanya 62

Nişantaşı Topağacı’nda Amerikan Hastanesi’nin hemen arka sokağında yer alan bu butikte adı kadar eğlenceli görür görmez kendinizi içinizde bulucağınız bu butikte gençlere özel çok tarz ürünler mevcut. Kıyafet tasarımından çok şapka, kravat gibi aksesuarların tasarımlarının satıldığı bu butikte mutlaka görülmeli.

İletişim:

Adres:Dr. Orhan Ersek sok. No:53 Topağacı/Nişantaşı

Telefon:(212)2466875

Sayfaya linkten ulaşabilirsiniz

kumpanya 62 butik

Closh Butik

İki yakın arkadaşın ortaklığından doğan bu butik mağazada tarihi esintilere rastlamak mümkün. Vitrini rönesans devrini yansıtan özel dikim elbiselerden oluşan bu butikte Nişantaşının gözdelerinden. 5 yıl önce kurılan bu butiğin bir diğer özelliği ise anne kız kombinleri tasarımı yapmaları.

İletişim:

Adres:Atiye Sok. No:2 Adres:Abdi İpekçi Cad. No: 45 Lalezar Apt. Teşvikiye/İSTANBUL

Telefon:(212)2585756

Sayfaya linkten ulaşabilirsiniz

closh butik

Fey Butik

Özel bir dekorasyona sahip olan Fey butikte tarihi yasıtanlardan. Fatoş Yalı’nın modası geçmeyecek butiği Fey İlhamını James Mason Brown’ın; The fey quality was there, the ability to see the moon at mid-day sözünden alıyor. Ürünleri kendi moda zevkinden ve vintage sevgisinden geliyor. Mutlaka gezilmeli.

İletişim:

Adres: Mim Kemal Öke Cad. No:9, Nişantaşı/Istanbul

Telefon:(212)219 8724

Sayfaya linkten ulaşabilirsiniz

feybutik

Yorum Yazın


isminiz:
E-posta:
Mesajınız: