İzmir'in özel tasarım butikleri

Giderek değişen moda dünyası günden güne gelişmekte ve farklı akımlar doğurmaktadır. Farkındalık yaratmak isteyen gençlerin vazgeçilmez durağı izmir butiklerinde çeşitlilik ve renklilik ham maddeleri olmakla birlikte neşesini giyimine yansıtmak isteyenler içinde doğru adres. Bir çok aksesuarla tamamlayabiliceğiniz kombinlerinize farklı ayakkabı ve çantalarla da şıklık ve olağanlık katabilirsiniz. İzmir’in eğlenceli sokaklarından sizler için derlediğimiz 10 butik ...

Mode 49

Gözler yanıltıcı olabilir, gülümseme yalan söyleyebilir, ancak ayakkabılar her zaman doğruyu söyler – Gregory House …

İzmir’in 11 yıllık butiği oldukça özel tasarımlar sunmaktadır. ayakkabı ve çantada farkındalık yaratan bu butikteki ürünler kombinlerinizin aranan parçası olacak. Eski mağazaları Zone olan kurucular ise mağazalarını şu şekilde tanımlıyor:

Bu işe nasıl mı başladık?

Yanıtı çok basit: Çünkü biz de ayakkabının sadece “sokakta giyilen ve altı dayanıklı maddelerden yapılan bir giyecek”ten ibaret olmadığına inanıyoruz; çünkü biz de Gregory House’a yürekten katılıyoruz. Çünkü biz de ayakkabı seçiminin ne kadar önemli olduğunun; ama iş “istediğimiz” ayakkabıyı bulmaya gelince, bunun ne kadar zor olduğunun farkındayız”

Tavsiye ederiz görülmeye değer bir butik.

Adres : Meriç Mah. 5728/2 Sokak No:1 Çamdibi-Bornova / İZMİR "TÜRKİYE"

Telefon:02324312931

Mode 49

Küf Vintage

İzmir’in gözdesi Alsancaktaki bu mağaza ise ikinci el ürünler satamaktadır.tarzı ve farklılığıyla dikkat çeken bu butik Almanya, İtalya, Avusturya, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerden getirttiği min.15-20 yıllık olmasına rağmen mükemmel kondisyonda kaşmir, deve tüyü, yün paltolar, ceketler, Oduncu gömlekleri ve kazaklar satmaktadır. Aynı zamamanda el yapımı altın çerçeve ve bir kısmı dünya markalarına ait vintage gözlükler, Takılar, 80 ve 90lı yılların klasik taşlama denim ceketler, Amerika’dan bomber ceketler, yüksek bel pantolonlar, etekler, deri ceketler ve partiler için dönem kostümleri bulabilirler.

Adres:Alsancak Mahallesi, No:, 1456. Sk. No:35, 35220 Konak/İzmir

Telefon:05321663014

Küf Vintage

Can Gürgül / BearBoss

Tamamen kendi ürünlerini tasarlayıp satan bu butik ise farklı tasarım arayanlar için oldukça iddalı daha önce farklı yerlerde hünerlerini sergileyen genç gürüşümcü kendi markasını yaratarak sektörde iyibir yer edindi.

Adres:Kültür Mahallesi, Meksika sokağı No:5, 35220 Konak/İzmir

Telefon:05336882989

Bear Boss

Biçura

Adını hikayesinden alan bu tasarım harikaları sunan butik ise bir Rum evinin kilerinden oluşuyor.Alçak tavanlı bu tatlı dükkan içinizi ısıtan bir yapıya sahip. İçerisinde ki ürünler ise izmir’li tasarımcıların. Bunların dışında ise ikinci el kıyafetler, objeler var, çantalar var, aydınlatmalar var, çoraplar var, lomography fotoğraf makineleri var, her bi şey var

Adres:1456 sokak no.59 ALSANCAK/İZMİR

Telefon:02324227170

Biçura’da ürünü bulunan markalar;

  • Retrobird store
  • Lomography
  • Art-ık
  • Kinky Pera
  • Beng Çanta
  • Ayata Handmade
  • Yummy Kupe
  • Vardo Tasarım
  • Ahshop
  • Protokonsept

Biçura Butik

What A Nice Shit

”What A Nice Shit, etiketini atmaya kıyamayacağın bir sıcak iklim markasıdır.”

Kurucusu şu şekilde açıklıyor:

‘Üretim şu şekilde oluşuyor; gidip bütün gün dolaşıyorum ve eve çok sayıda kumaş, keçeler, çuvallar, iplikler, urganlar, kurdeleler vb materyaller ile eve geri dönüp takip eden bir kaç gün kumaşları eşleştirerek çantalar, cüzdanlar arada kaçamak yapıp kendime etekler dikiyorum ‘.

kesinlikle görülmeye değer.

Adres:ALSANCAK/İZMİR

What A Nice Shit

Yorum Yazın


isminiz:
E-posta:
Mesajınız: